Nachádzate sa tu

Blog

8 zlozvykov, ktoré neprospievajú nášmu metabolizmu

Poznáte to? Cvičíte a snažíte sa jesť správne a zdravo. No aj napriek tomu prebytočné kalórie a kilogramy neubúdajú tak rýchlo, ako by sme si to predstavovali.
V tomto článku vám predstavíme niekoľko málo známych „škodcov“ metabolizmu a tiež si povieme, ako môžeme spáliť viacej kalórií.

NEPIJEME DOSTATOČNÉ MNOŽSTVO VODY
Prevádzkovanie všetkých dôležitých telesných funkcií vyžaduje dostatočné množstvo tekutín. S nedostatkom tekutín sa automaticky oslabuje ich fungovanie, čo v konečnom dôsledku spôsobuje pomalšie spaľovanie kalórií. Ďalšia vec, ktorú by sme mali mať na pamäti : Voda, ktorá pomáha spaľovať kalórie sa v tele automaticky zohrieva. Z čoho vyplýva, že pitie studenej vody (nie však ľadovej) pomôže spáliť väčšie množstvo kalórií ako prísun teplej vody, ktorú už telo nemusí zohrievať.

NEPRIJÍMAME DOSTATOČNÉ MNOŽSTVO VITAMÍNU D
Keď máme málo vitamínu D, budeme strácať kalórie oveľa pomalšie, pretože v našom tele narastá obsah hormónu ghrelin, ktorý spôsobuje pocit hladu. Vzhľadom k tomu, že v období od novembra do marca, kedy je nedostatok slnečného žiarenia (pôsobením ktorého sa v našom podkoží vitamín D tvorí) môže byť ťažké získať dostatok vitamínu D zo stravy, odporúča sa ho preto užívať ako doplnková výživa.

CVIČÍME ABY SME CHUDLI A ZABÚDAME NA SVALOVÚ HMOTU
Vieme, že cvičenie je veľmi dôležitou súčasťou pre správne fungujúci metabolizmus, no pokiaľ je súčasťou nášho tréningu iba beh či bicyklovanie, prekvapivo nespálime toľko kalórií ako v kombinácií so silovým tréningom, pri ktorom si budujeme svalovú hmotu. Totiž práve svalová hmota dáva impulz nášmu metabolizmu na rýchlejšie spaľovanie kalórií.

MAŠKRTÍME AJ NESKORO V NOCI
Je veľa dôkazov na to, aké je dôležité jesť pravidelne, aby nedošlo k spomaleniu nášho metabolizmu, no rovnako existujú výskumy, ktoré naznačujú aké je pre metabolizmus dobré byť niekoľko hodín bez jedla. Odporúča sa preto 12hodinová doba bez jedla, ktorá je pochopiteľne najlepšie realizovateľná počas spánku. Ak chceme aby náš metabolizmus spaľoval kalórie na plné obrátky, odpustime si v prvom rade neskoro večerné maškrty a tiež sa výdatne naraňajkujme až po rannej rozcvičke.

VYLUČUJEME KOFEÍN ZO STRAVY
Kofeín má mnohokrát zlé recenzie, no môže sa stať našim malým pomocníkom pre lepšie spaľovanie kalórií. Nikto od nás nechce, aby sme to s kofeínom teraz preháňali, ale ak sme väčšinu dní zvyknutí piť zelený čaj či kávu, ponechajme si tento zvyk, ktorý pomôže vyburcovať náš metabolizmus k spaľovaniu kalórií na maximum.

MÁLO SPÍME
Ľudia, ktorí bývajú nevyspatí, majú väčšiu tendenciu priberať ako tí, ktorí si doprajú dostatok nočného odpočinku. Prečo? Výskum ukazuje, že nedostatok spánku môže rozhádzať hormóny, ktoré kontrolujú chuť k jedlu, čo spôsobí väčší hlad a teda častejšiu konzumáciu jedla. Odporúča sa preto spať aspoň 7 hodín denne.

SME V PERMANENTNOM STRESE
Byť v strese nie je len nepríjemné ale aj zlé pre náš metabolizmus. Kortizol je hlavný stresový hormón, ktorý keď je aktívny, je väčšia pravdepodobnosť, že naše telo bude fungovať v režime ukladania tukov. Na to, ako sa naučiť účinne relaxovať, si necháme priestor v najbližšom článku.

KONZUMUJEME PRIVEĽA POSTREKOVANÝCH POTRAVÍN
Ak máte naozaj pocit, že robíte všetko správne a nevidíte výsledky, je čas pozrieť sa na to, odkiaľ kupujete potraviny a čím sú postrekované. Niektoré chemické látky v plastoch a pesticídy totiž obsahujú chemické zlúčeniny zvané obesogény, ktoré narúšajú normálny vývoj a rovnováhu metabolizmu lipidov, čo v niektorých prípadoch môže viesť k obezite.
zdroj The Little Book of Thi autor Lauren Slayton

Ako aj po lete zostať vo forme

Leto nám síce veľmi rýchlo odišlo, ale naša postava, o ktorú sme sa tak vzorne starali, aby v letných šatách vyzerala čo najlepšie, nemusí tak rýchlo odísť .

Neinvazívne metódy, akými sú rádiofrekvencia či elektro-akustická terapia slúžia práve na to, aby nám pomohli udržať dosiahnuté krivky bez väčších problémov a obmedzení.

O akých metódach to vlastne hovoríme? O aké ošetrenia presne ide?Ktoré z nich je pre nás to najvhodnejšie? Utvorte si vlastný názor.

Ponúkame vám porovnanie dvoch dnes najčastejšie skloňovaných neinvazívnych terapií v oblasti estetickej kozmetiky a telových ošetrení upravujúcich postavu.

V prvom rade – čo je to vlastne neinvazívna metóda ?

Takýmto termínom sa v estetickej medicíne označujú všetky ošetrenia, pri ktorých sa nijakým spôsobom nenarúša celistvosť pokožky. Teda počas tohto ošetrenia nevznikajú na ošetrovanej oblasti žiadne vpichy, ranky či iné poškodenia kože. Hovoríme teda o veľmi šetrnej metóde, ktorá nevyžaduje rekonvalescenciu a človek sa môže ihneď po ošetrení vrátiť k bežným, každodenným činnostiam.

Jedným s takýchto ošetrení je už spomínaná Rádiofrekvencia.  Tento názov nie je náhodný. Veľmi jednoducho povedané, prístroj funguje na základe šírenia rozhlasového signálu, pri ktorom sa používa rovnaká frekvencia elektromagnetického vlnenia (MHz) ako pri rádiovom vysielači. Takže rádiofrekvenčné ošetrenie je vlastne ošetrenie silným rádiovým vysielačom J. Princípom tejto metódy je vyvolanie tepelného efektu, ktorý spôsobuje šetrné prehrievanie hlbších vrstiev kože. Vplyvom pôsobenia tejto energie – zahrievania, dochádza k rozrušeniu tukových buniek a nadbytočný tuk sa začína topiť. Pôsobením tejto energie sa zároveň zrýchľuje mikrocirkulácia krvi (dochádza k tzv. prekrveniu), čo spôsobuje zlepšenie zásobovania tkanív kyslíkom. Na rovnakom princípe sa zvyšuje cirkulácia lymfy, ktorá zase pomáha rýchlejšie odvádzať nečistoty (v tomto prípade roztopený tuk) z tela von. Nesmieme však zabudnúť ešte na jednu pridanú hodnotu tohto ošetrenia. Rádiofrekvencia okrem toho že roztápa tuk, zároveň aj podporuje tvorbu nového kolagénu! Nemôže sa vám teda stať, že sa síce zbavíte nadbytočného tuku, ale ostane vám ochabnutá pokožka. Nový kolagén, ktorého proces tvorby trvá približne 3 týždne, docieli to, že vaša pokožka je omladená a vypnutá zároveň.

Elektro-akustická terapia (X-WAVE) má veľmi podobné účinky, no funguje na úplne inom princípe. Opäť, ako nám napovedá jej názov, hovoríme o akustickej rázovej vlne (jednoduchšie povedané zvukovej vlne), ktorá vstupuje cez pokožku do podkožia, kde vytvára vibrácie v tkanive. Toto akustické vlnenie dokáže zničiť zapuzdrenosť tukových buniek, takzvanú celulitídu. Uvoľnené tukové bunky sa dostávajú opäť do lymfatického obehu, ktorým sú tieto nadbytočné tuky odvádzané z tela preč. Okrem rozbíjania tukov dochádza k zlepšeniu cirkulácie krvi i lymfy a tiež k tvorbe nového kolagénu.

Čo by ste si vybrali vy? Elektromagnetické vlnenie či zvukové vibrácie? .

 

Rádiofrekvencia

Elektro-akustická terapia

princíp

šírenie elektromagnetického vlnenia

šírenie akustického rázového vlnenia

 

roztápanie tukov

rozbíjanie tukov

vlastnosti

stimulácia cirkulácie krvi a lymfy

stimulácia cirkulácie krvi a lymfy

 

tvorba nového kolegénu

tvorba nového kolegénu

pocit pri ošetrení

jemné prehriatie pokožky a podkožia

vnímanie vibrácii v tkanive

ošetrované časti tela

celé telo

dolné a horné končatiny, boky, zadok, brucho mužské (ženské až po menopauze)

výsledky

redukcia tuku

vyhladenie vrások

zlepšenie pružnosti pokožky

redukcia tuku

odstránenie celulitídy

zlepšenie pružnosti pokožky

rekonvalescencia

nie je potrebná

nie je potrebná

viditeľné výsledky

po 5 – 7 ošetreniach

po 5 – 7 ošetreniach

opakovanie

1 x týždenne

2 x týždenne

 

Nech už vás osloví jedno alebo druhé ošetrenie, všeobecne na neinvazívnych metódach je čarovné to, že svojimi účinkami podporujú prirodzené mechanizmy, ktoré v tele prebiehajú (ako je mikrocirkulácia krvi, lymfy, tvorba kolagénu a i.). Nerobíte teda so svojim telom nič neprirodzené, iba podporujete a urýchľujete tie procesy, ktoré sa vekom postupne spomaľujú.

Tieto ošetrenia nemajú prinášať zázraky na počkanie, ale v kombinácii so zdravou stravou a pravidelným pohybom pomôžu udržať vaše telo v dobrej kondícii, tak aby bol každý spokojný sám so sebou .

HYDRAFACIAL TM ako ho ešte nepoznáte

V druhom článku nášho blogu by sme vám radi bližšie predstavili prístroj HydraFacial. Hovoríme o prístroji, ktorý k nám prichádza z USA, kde už rozhodne nepatrí medzi neznáme pojmy. Postupne preniká do Európy a tak sa o tejto prevratnej metóde starostlivosti o pleť  začína stále viac a viac písať aj v našich médiách.

Všimli sme si však, že odborných informácií je k tejto téme zatiaľ málo. Pripravili sme preto pre vás rozhovor s pani doktorkou MUDr. Erikou Kožákovou, MPH, ktorá na naše otázky odpovedala z toho odbornejšieho ale aj osobnejšieho hľadiska.

 

V čom sa HydraFacial odlišuje od bežného čistenia pleti?

„Tento prístroj ponúka neinvazívnu rejuvenizáciu pleti najnovšej generácie. Kombinuje v sebe procedúry akými sú exfoliácia, chemický peeling, hĺbkové čistenie, aplikácia aktívnych látok a fototerapia ako žiadny iný prístroj. Výhodami tohto systému je aj to, že počas hĺbkového čistenia nedochádza k mechanickému vytláčaniu nečistôt a následnému podráždeniu, resp. traumatizácii pleti. Nečistoty sú odstraňované podtlakom tzn. priamo sa z pleti „vysávajú“. Tlak je možné prispôsobiť citlivosti pleti klienta. Rovnako jednotlivé aktívne látky resp. kroky volíme podľa potrieb klienta. Jednou z najväčších výhod je, že celé  ošetrenie je absolútne bezbolestné.“

Ktoré aktívne látky vpravuje HydraFacial do pleti a ako pôsobia?

„Systém HydraFacial pracuje s viacerými špeciálnymi roztokmi obsahujúcimi množstvo aktívnych látok. Počas exfoliácie sa používa roztok s obsahom glykozaminoglykanov a kyseliny mliečnej, ktoré zmäkčujú sebum a nečistoty, čím umožňujú lepšie a šetrnejšie čistenie pleti. Na mastnú a silne zanesenú pleť sa používa roztok s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá redukuje zápalové procesy, následné začervenanie pleti a napomáha stiahnutiu pórov. Počas fázy s chemickým peeling sa nanesie roztok s obsahom kyseliny glykolovej, ktorá napomáha zmäkčeniu a následne odstráneniu odumretých buniek pokožky. V ďalšom kroku dochádza k aplikácii komplexu peptidov s obsahom: Acetyl-Octapeptid-3, ktorý blokuje neurotransmiter acetylcholin, nevyhnutný na aktiváciu nervovo-svalového spojenia a tým redukuje výskyt jemných vrások a liniek, ktoré sú spôsobené svalovou kontrakciou najmä v oblasti na čele a v okolí očí. Palmitoyl Dipeptid-5, ktorý stimuluje fibroblasty k zvýšenej produkcii kolagénu a elastínu, čím zlepšuje pružnosť a zvyšuje pevnosť pleti. Sérum s obsahom kyseliny hyalurónovej a antioxidačných látok, akými sú vitamíny A,E,C, pomáhajú redukovať účinky voľných radikálov a poškodenia buniek vznikajúce v dôsledku oxidačného stresu. Spolu s výťažkami z bieleho čaju, rozmarínu a pagaštanu konského a ďalších aktívnych látok pleť omladia a rozjasnia.“

Po akom čase vidíme výsledky?

„Vypnutie a rozjasnenie pleti vidíme ihneď po ošetrení. V prípade ak sa jedná o aknóznu pleť resp. pleť inak postihnutú, je nevyhnutný sled ošetrení (minimálne štyri) s týždňovým odstupom.“

 

Pomáha HydraFacial aj na problematickú pleť? Aké rôzne problémy rieši?

„Okrem zdravej pleti je možné použiť HydraFacial na mastnú seboroickú pleť, u ktorej pravidelným používaním pomáha znížiť tvorbu kožného mazu. Pri aknóznej pleti napomáha redukovať zápalové procesy, pleť dôkladne vyčistí a odstráni drobné jazvičky. Rovnako napomáha odstrániť solárne poškodenie pleti resp. hyperpigmentáciu. Taktiež má veľmi dobrý efekt u pleti s výskytom drobných vrások a u „povädnutej“ pleti, ktorú vypne a drobné vrásky vyhladí.“

Aké sú obmedzenia pre používanie HydraFacial? 

„HydraFacial je v podstate určený pre všetky typy pleti. Za kontraindikácie považujeme vírusové alebo mykotické ochorenie, psoriatické lézie, atopický ekzém a eventuálne iné porušenie kože v ošetrovanej oblasti. Ošetrenie sa neodporúča osobám s albinizmom. Taktiež dva týždne po aplikácii botulotoxinu, kyseliny hyaluronovej resp. iných výplňových materiálov. Toto ošetrenie je možné podstúpiť v každom ročnom období. V letnom období možno vynechať krok s chemickým peelingom.“

Aké máte osobné skúsenosti s týmto prístrojom?

„HydraFacial v salóne používame takmer dva roky . Máme množstvo spokojných zákazníčok, ktoré sa každomesačne vracajú na pravidelné ošetrenie a ich počet neustále rastie. Klientky si chvália najmä to, že ihneď po ošetrení sa môžu opäť vrátiť do „bežného života“ , bez akéhokoľvek začervenania a následných zápalových procesov.“

Pomohol HydraFacial aj Vám?

„Áno, som rovnako pravidelnou zákazníčkou a s efektom HydraFacial som veľmi spokojná. Oceňujem najmä priebeh a účinok čistenia v problematických oblastiach, napr. v tzv. T-zone, oblasť čela a brady, ale aj v okolí nosa.“

Odporučili by ste ho pacientom s problematickou pleťou?

„Rozhodne áno, predovšetkým pacientom s akné, rovnako je vhodný pre ľudí so seboroickou pleťou, ktorá sa vyznačuje zvýšenou tvorbou kožného mazu s viditeľnými veľkými pórmi.“

V čom Vás prístroj oslovil?

„Najmä v tom, že systém HydraFacial je dômyselnou kombináciou viacerých procedúr, ktoré nekombinuje žiaden iný prístroj, je absolútne neinvazívny, použiteľný vo všetkých ročných obdobiach a pre všetky typy pleti. Osobne považujem za veľkú výhodu možnosť používať prístroj kedykoľvek počas dňa bez toho, aby som musela premýšľať, či ešte niekam idem alebo mám stretnutie, ako som to robievala v prípade klasického kozmetického ošetrenia sprevádzaného následným začervenaním.“

Aké boli Vaše dojmy po prvom vyskúšaní systému HydraFacial?

„Hneď ako sme ho s kolegyňou vyskúšali, boli sme systémom HydraFacial unesené a uvedomili sme si, že presne takýto unikátny prístroj u nás na Slovensku chýba a bolo by skvelé ho priniesť našim klientom.“

 

Vyskúšali ste už prístroj Hydrafacial aj vy? Aké s ním máte skúsenosti?

Takto je Hydrafacial prezentovaný v USA:

 

 

Stránky

  • Ruky
  • Nohy
  • Manikúra a pedikúra
  Neupravené nechty
  0
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Puchnutie nôh
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Toxíny v tele
  • Boky
  • Lymfodrenážna masáž
  Zlá cirkulácia krvi
  • Boky
  • IPL epilácia
  Chĺpky
  • Ruky
  • Rádiofrekvencia
  Ukladanie tuku
  • Ruky
  • IPL epilácia
  Chĺpky
  • Nohy
  • IPL epilácia
  Chĺpky
  100
  • Nohy
  • Elektro-akustická terapia
  Ukladanie tuku
  0
  • Lymfodrenážna masáž
  Liečba opuchov nôh
  0
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Kŕče dolných končatín
  99
  • Nohy
  • Elektro-akustická terapia
  Celulitída
  0
  • Nohy
  • Elektro-akustická terapia
  Strie
  0
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Problémy s imunitným systémom
  0
  • Nohy
  • Elektro-akustická terapia
  Jazvy
  0
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Zlá cirkulácia krvi
  0
  • Nohy
  • Lymfodrenážna masáž
  Zavodnenie organizmu
  0
  • Boky
  • Elektro-akustická terapia
  Ukladanie tuku
  0
  • Boky
  • Elektro-akustická terapia
  Celulitída
  0
  • Boky
  • Lymfodrenážna masáž
  Zavodnenie organizmu
  0
  • Boky
  • Elektro-akustická terapia
  Strie
  0
  • Elektro-akustická terapia
  Spevnenie pokožky
  0
  • Boky
  • Elektro-akustická terapia
  Ukladanie tuku
  0
  • Boky
  • Lymfodrenážna masáž
  Toxíny v tele
  0
  • Bruško
  • Rádiofrekvencia
  Chĺpky
  0
  • Bruško
  • Rádiofrekvencia
  Jazvy
  0
  • Bruško
  • Rádiofrekvencia
  Strie
  0
  • Bruško
  • Rádiofrekvencia
  Starnúca pokožka
  0
  • Bruško
  • Rádiofrekvencia
  Ukladanie tuku
  • IPL epilácia
  Trvalá epilácia
  • Ruky
  • Rádiofrekvencia
  Starnúca pokožka
  • Ruky
  • Rádiofrekvencia
  Povädnutá pokožka
  • Ruky
  • Rádiofrekvencia
  Jazvy
  • Ruky
  • Rádiofrekvencia
  Strie
  • Dekolt
  • Ihličková terapia
  Starnúca pokožka
  • Dekolt
  • Ihličková terapia
  Povädnutá pokožka
  • Dekolt
  • Ihličková terapia
  Vrásky
  • Dekolt
  • IPL epilácia
  Chĺpky
  • Rádiofrekvencia
  Vyhladenie vrások
  • Tvár
  • Ihličková terapia
  Starnúca pleť
  • Tvár
  • HydraFacial
  Pleť bez jasu
  • Rádiofrekvencia
  Redukcia tuku
  • Tvár
  • HydraFacial
  Povädnutá pleť
  • HydraFacial
  Redukcia opuchov a vačkov
  • HydraFacial
  Odstránenie nežiaducich pigmentácií
  • Tvár
  • HydraFacial
  Zanesené póry
  • Tvár
  • LED ošetrenie Omnilux
  Jazvy
  • Tvár
  • IPL epilácia
  Pigmentové fľaky
  • Tvár
  • IPL epilácia
  Žilky
  • Tvár
  • HydraFacial
  Vrásky
  • Tvár
  • Rádiofrekvencia
  Druhá brada
  • Tvár
  • IPL epilácia
  Chĺpky
  • Tvár
  • LED ošetrenie Omnilux
  Akné

Newsletter

Newsletter

Radi by ste boli informovaný o našich akciách a novinkách? Nápíšte do okna vašu e-mailovú adresu a my vám dáme vedieť.

Povedali o nás naši klienti

Janka H. (27)

Veľmi milí personál, vďaka ktorému sa v salóne cítite ešte viac príjemnejšie :)

Patricia Madajová
Bola som salónom Just Perfect veľmi milo prekvapená. A to nielen ponukou za veľmi dostupné ceny, navyše som nemusela dlho čakať na termím procedúry.